top of page

METAL KİREMİT

MetalKiremit_.jpg

Hafif , uzun ömürlü , dayanıklı, kolay ve hızlı montaj, ekonomik, çevreci, alev almaz ve renk çeşitliliği ile; estetik ve sağlamlık arayan yapılarda kullanılır.

Metal Kiremit Ral7016.jpg
Metal Kiremit Ral3009.jpg

Ürün Özellikleri​

  • Net Kapatır: 90cm 

  • Dış Yüzey Metal Tipi : Boyalı Galvaniz Sac

  • Dış Yüzey Rengi : Bordo - Antrasit Gri - Yeşil - Beyaz

  • Sac Kalınlığı : 0,50 mm 

  • Ağırlığı m2: 4,45 Kg

  • Boy Seçeneği : Stok + Özel boy imalat

GENEL ÖZELLİKLERİ
Uzun Ömürlü
Galvanizli ve boyalı metalin sağladığı fiziksel özellikler sayesinde tüm hava şartlarına dayanıklıdır. Böylece uzun yıllar kullanılabilmektedir. 

Hafif

Çatının hafif olması, binaların deprem dayanımında büyük fayda sağlamaktadır. Hafif yapılar depremin yıkıcı etkisine, diğer yapılara göre çok daha fazla dayanır. 1m² Kil kiremit 48 kg gelirken Metal Kiremit'in ağırlığı 0,50mm için yaklaşık 4,45 kg/m2 dir. Metal kiremitler hafifliği sayesinde tüm yenileme geçiren zayıf yapılar için de ideal bir çözümdür.
Dayanıklı 

Metalin yüksek dayanım gücü sayesinde hava koşullarına rüzgar, kar ve buz gibi olumsuz hava koşullarına karşı geleneksel kiremit kaplamaya göre daha fazla dirençlidir.

Yangına Direnç

Yangına karşı dirençlidir, alev almaz.

Kolay Montaj

Metal Kiremit uzunluğu ve hafifliği sayesinde geleneksel kiremitten çok daha kolay ve hızlı bir şekilde çatıya yerleştirilir. Vidalarıyla sabitlenir.  Hem zamandan hem de işçilik gibi giderlerden tasarruf sağlar.

Ekonomik

Metal Kiremit, düşük birim fiyatları ve işçilik maliyetleri ile ekonomiktir. Dayanıklığı ve bakım istemezliği ile de uzun vadede tasarruf sağlar.

bottom of page